У 2020 році розроблено план розвитку Комунального позашкільного закладу «Дитячий оздоровчий табір «Старт» Криворізької міської ради – «Старт 2.0. Перезавантаження», метою якого – перетворити дитячий табір в сучасний майданчик по втіленню програм тренувань за видами спорту у поєднанні із змістовним оздоровленням та відпочинком дітей.

 

План передбачає практично повну реконструкцію «Старту»: побудову нових сучасних корпусів для дітей, реконструкцію корпусу для працівників табору, усіх спортивних та концертного майданчику, зон відпочинку, капітальний ремонт їдальні та медичного корпусу, а саме важливе – новий зміст педагогічної діяльності, новий підхід для надання послуг: залучення клінінгових компаній, компаній за системою аутсорсингу та кейтерингу.

 

Перезавантаження – український переклад англійських слів «reload» i  «refresh» (наповнювати щось новим змістом, наповнювати енергією або інформацією).

 

Значення цього терміну точно відображає ідею плану.

 

Перезавантажити «Старт» означає надати йому нову енергію розвитку, зробити його сучасним, цікавим, комфортним та безпечним для відпочинку дітей.

 

Числове значення «2.0.» означає принципову зміну і сьогодні вживається не тільки в галузі інформаційних технологій, в якій воно з’явилось вперше, але і в інших сферах.

 

Ми акцентуємо увагу на початок якісно нового етапу розвитку «Старту».

 

На першому етапі реконструкції вже вдалось капітально відремонтувати будинок для працівників охорони, кімнату для відпочинку технічних працівників, службові кабінети, санітарні кабіни для працівників. Змінено систему водопостачання, відремонтовано дві свердловини з улаштуванням санітарно-захисної зони біля них.

 

Проведено заміну світильників зовнішнього освітлення на сучасні світлодіодні, ємностей для зберігання води. Частково відремонтовано зовнішні електромережі.

 

Проведені роботи по благоустрою табору:  обрізку дерев, що створюють загрозу життю та здоров’ю, омолодження дерев, розчистку чагарників, улаштування клумб для квітів, висадку молодих туй. В центральній частині табору проведено заміну тротуарних бордюрів, паркану, тротуарної плитки, ремонт асфальтного покриття.   

 

Тривають роботи з капітального ремонту пральні. Вже проведено заміну електрики, системи водопостачання та водовідведення, улаштовано зону для пральних машин і ванн для попереднього прання, відремонтовано підлогу та укладено кахель. На черзі – штукатурно-малярні роботи, встановлення сантехнічного обладнання.

 

Для працівників табору придбано робочий одяг, літній та зимовий, засоби оперативного зв’язку та особистої безпеки. Проведено навчання працівників служби охорони табору.