БЕЗПЕКА ДІТЕЙ
Безпека дітей у таборі цілодобово забезпечується працівниками служби охорони (8 осіб), які мають відповідну підготовку, забезпечені спецодягом, засобами оперативного зв’язку та дозволеними спецзасобами.
Під час купання дітей і знаходження їх на пляжу чергує матрос – рятівник, якій має відповідну підготовку та засоби для рятування, медичний працівник, черговий працівник від адміністрації, два інструктора з плавання, тренери та вихователі загонів.
Усі будівлі табору, в тому числі спальні корпуси, забезпечені сучасною системою пожежної сигналізації, яка щомісячно проходить перевірку та обслуговується ТОВ «АПС-Кривий Ріг», відповідно ліцензованою для надання послуг у сфері пожежної безпеки. Табір має в необхідній кількості вогнегасники, протипожежне обладнання.
Працівники табору, в установленому законом порядку та строки, пройшли відповідну підготовку з охорони праці, пожежної та електробезпеки, мають відповідні посвідчення.
Перевезення дітей до табору та з табору виконується комфортабельними автобусами, забезпеченими системою кондиціювання повітря, у супроводі працівників патрульної поліції полку патрульної поліції у м. Кривому Рогу та спеціалізованою медичною бригадою з автомобілем швидкої допомоги.
Медичне обслуговування дітей під час зміни забезпечують лікарі – педіатри, середній медичний персонал центрів первинної медико-санітарної допомоги м. Кривого Рогу, з відповідною медичною освітою та стажем роботи не менше трьох років за фахом.
Для доставки у лікарні м. Кривого Рогу та своєчасного надання екстреної медичної допомоги на території табору цілодобово знаходиться автомобіль «Швидкої допомоги».
Дотримання табором санітарно-епідеміологічних вимог щодо якості води, під час приготування їжі працівниками харчоблоку контролюється посадовими особами Криворізького міжрайонного управління Головного управління Держспоживслужби в Дніпропетровській області, яке надає відповідні висновки перед початком кожної зміни.
На території КПЗ «ДОТ «Старт» КМР забороняється:
Проходити на територію табору, крім працівників табору, обслуговуючого персоналу, а також фахівців змін, керівників делегацій спортивних шкіл та спортивних федерацій;
Палити;
Проносити (провозити) спиртовмістні напої;
Вживати спиртні напої;
Знаходитись на території табору в стані алкогольного (наркотичного) сп’яніння;
Порушувати етичні норми та правила поведінки, спілкування, зовнішнього вигляду, що заподіює шкоду соціальному, психологічному, моральному та фізичному благополуччю дітей;
Перебувати в пляжних костюмах поза розташуванням пляжу;
Вести несанкціоновану торгівлю, рекламу та агітацію, а також проводити несанкціоновану керівником табору фото і відео зйомку об’єктів табору;
Порушувати правила пересування на особистому авто (мото)транспорті по території табору, а також правила зупинки і стоянки транспортного засобу;
Пошкоджувати дерева, чагарники і декоративні рослини;
Кидати та залишати після себе будь-яке сміття на території табору та прилеглої до нього;
Мати при собі предмети, які становлять загрозу безпеці життя і здоров’я дітей і працівників табору.
Приїзд у табір
Харчування дитини в день приїзду у табір розпочинається із обіду.
Відправлення із табору
У день закінчення таборової зміни дітям надається тільки сніданок (основний та додатковий)
Протипоказання до прийому дитини в табір:
- всі захворювання в гострому періоді;
- всі форми туберкульозу різних органів і систем;
- ревматизм в активному та міжприступному періоді, до зняття з диспансерного обліку;
- набуті чи врожденні вади серця та судин;
- гіпертонічна хвороба;
- захворювання крові та кровотворних органів;
- епілепсія чи інші судомні напади та їх еквіваленти;
- гострі психічні захворювання та реактивні стани;
- бронхіальна астма;
- виразкова хвороба шлунку та 12-палої кишки;
- нефрит, пієлонефрит, сечокам̕яна хвороба, вроджені аномалії нирок;
- цукровий діабет, тиреотоксикоз;
- всі заразні, паразитарні захворювання шкіри (короста, грибкові захворювання, педикульоз і т. д.);
- вроджені вади розвитку легень;
- бронхоектатична хвороба;
- онкологічні захворювання будь-яких органів та систем;
- проблеми опорно-рухового апарату, ДЦП;
- діти які потребуют специфічної (спеціальної) дієти, в табір не приймаються, у зв’язку з неможливістю її забезпечення;
- при виявленні прихованого діагнозу дитини, що може призвести до виникнення загрозливих для життя станів, батьки зобов’язані негайно забрати дитину з табору, без відшкодування будь-яких витрат чи збитків;
- перед відправкою в табір дітям необхідно пройти огляд стоматолога та провести санацію ротової порожнини;
- якщо дитина потребує систематичного прийому ліків, це здійснюється під наглядом лікаря табору, за умови пред’явлення батьками офіційного призначення від лікуючого лікаря.
Якщо дитину в табір привозить тренер спортивної школи (спортивної федерації), за наявність всіх медичних документів відповідає супроводжуюча особа, якщо дитині відмовлено в прийнятті до табору, супроводжуючий повинен доставити її батькам.
Довідка про епідоточення, довідка Форми №079/о «Медична довідка на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку» дійсна на протязі трьох днів.
Згідно чинного законодавства, всі діти при заїзді в дитячий табір проходять обов'язковий медичний огляд на наявність педикульозу, тому волосся у дитини повинно бути в розплетеному вигляді.
У випадку виявлення у день заїзду дитини хворої або такої, що за медичними показниками не може перебувати в дитячому таборі, без медичних документів керівництво табору зберігає за собою право відмовити у прийнятті її без відшкодування будь-яких витрат чи збитків.