«Старт»:  Status Qua

«Старт» — Комунальний позашкільний заклад, створений за рішенням Криворізької міської ради на базі майна Комунального закладу «Дитячий оздоровчий табір «Корчагінець» та перереєстрований 10.04.2018 р. Засновником закладу та власником його майна є територіальна громада міста Кривого Рогу в особі Криворізької міської ради. Заклад у своїй діяльності безпосередньо підконтрольний засновнику, підпорядкований і підзвітний департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, яке виступає уповноваженим органом управління. «Старт» є оздоровчим закладом позашкільного типу для відпочинку дітей і молоді, має визначену профільну спортивну спрямованість. Головною метою діяльності закладу є організація змістовного дозвілля і відпочинку, оздоровлення дітей, школярів, учнів та студентів, які є переможцями міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних змагань, спартакіад та учасників спортивних команд у дитячих-юнацьких спортивних школах міста та міських федерацій за видами спорту з олімпійських та не олімпійських видів спорту. Прийом дітей і молоді на оздоровлення здійснюється на підставі путівки, яка отримується у відділах освіти районних у місті рад безпосередньо керівником ДЮСШ, спортивного клубу та міської федерації за видами спорту відповідно до визначеної департаментом сім’ї, молоді та спорту виконкому Криворізької міської ради кількості в залежності від досягнень вихованців. Загони формуються з урахуванням особливостей видів спорту, якими займаються діти, не більш ніж з двох видів спорту у одному загоні.

Простір

«Старт» розташований в мальовничому місці на березі річки Боковеньки в районі села Софіївка (попередня назва село Валове) Криворізького району Дніпропетровської області. 
Територія табору складає більше 7 га, половину якої займають зелені насадження, гіллясті дуби та вічно зелені пухнастІ
ялинки.
Основні оздоровчі фактори клімату – сонце, повітря і річка.

Територія дитинства

Стартовцем може стати дитина у віці від 7 до 18 років, яка проявила себе у спортивній сфері.  У житті дитини зміна в «Старті» становиться не лише поїздкою на оздоровлення за межі міста, а можливістю під керівництвом свого тренера подовжити тренувальний процес, підготуватися до участі в змаганнях у відповідності до осіннього календаря. Крім того, вийшовши із звичного життєвого укладу, зони сформованого сприйняття себе іншими і самим собою, дитина отримує можливість проявити себе в інших видах діяльності, стати більш самостійним та впевненим в собі.

 Співтовариство

«Старт» розраховано на перебування 240 дітей в одну зміну. Табір працює в чотири зміни (з 31 травня по 28 серпня). За перші два оздоровчих сезону в «Старті» оздоровилось 1850 спортсменів з усіх спортивних шкіл міста, федерації рукопашного бою, спортивного клубу «Тай-Пан», фізкультурно-оздоровчого товариства «Басай- Дай», федерації тхеквондо, джиу-джитсу. 
В концепції реконструкції табору розглядається питання щодо збільшення кількості змін в оздоровчому сезоні до шести тривалістю оздоровчо-тренувального процесу 14 днів. 

Час перебування в «Старті» — це час, заповнений яскравими подіями і враженнями. Участь у творчих презентаціях загонів та інтелектуальних конкурсах, дискотеках, вечорах біля вогнища, конкурсах «Тинейджерів», «Міс та містер Старт», малюнків на асфальту та у «Дні Нептуна», церемонії відкриття та закриття зміни із завершальним «Багаттям дружби» на березі річки Боковеньки, запуск повітряних ліхтариків, як символу дружби та надії на зустріч у новому сезоні, надовго залишаються в спогадах стартовців.

Оздоровлення

Оздоровлення у «Старті» будується з врахуванням наступних принципів:

 увага до питань адаптації дітей до нових побутових і кліматичних умов;

забезпечення здорового емоційно-психологічного клімату у відносинах дорослих і дітей;

забезпечення безпеки, охорона життя і здоров’я дітей, дотримання режимних моментів, пов’язаних з гармонічним поєднанням занять спортом та інтелектуальної активності.